Tělesná výchova v zimě

09.01.2016 15:49

V dnešní době dětem často chybí přirozený aktivní pohyb, běhání venku, dovádění s kamarády atd. Většina dětí bohužel věnuje stále více času vysedávání u PC a televize. Tento nešvar s sebou automaticky přináší velký rozmach technického pokroku, uspěchaná doba, méně času ze strany rodičů a prarodičů ... potýkáme se s tím úplně všichni. Proto v zimním období, pokud bude sníh a přijatelné počasí, budemee chodit s dětmi ven bobovat, sáňkovat, stavět sněhuláky ap. Jedná se o zcela přirozený, velmi prospěšný a zdravý pohyb, který děti opravdu potřebují ke zdravému vývinu. Tímto apeluji na rodiče, aby vždy do hodin TV (pokud bude sníh) dali dětem kombinézy nebo oteplovačky, zkrátka oblečení vhodné do sněhu, případně náhradní ponožky, rovněž teplou obuv a boby nebo sáňky. Pobyt na čerstvém vzduchu dětem velmi prospěje, navíc cestou na kopec pozorují stromy a keře, zimní přírodu a dalším pozitivem je také lepší chuť k jídlu, tím pádem pak vyhládlí a spokojení strávnící ve školní jídelně :-)!

A. Kubíčková