Denní režim ŠD

6:30 - 7:30 hod - volné činnosti:

• volné činnosti dětí, ranní relaxace

12:00 - 12:45 hod. - odpočinkové činnosti:

• odpolední četba dětem, čtení na pokračování, společná četba z dětských knih, časopisů, encyklopedií, vyprávění, tematické rozhovory, poslech hudby, audiopohádek, krátká relaxace, odpočinek na koberci, sledování pohádek, dětských příběhů, naučných filmů aj. na DVD

12:45 - 14:45 hod. - zájmové a rekreační činnosti:

• činnosti dle aktuálního zájmu dětí
  • sportovní činnosti (v tělocvičně, na školní zahradě, hřišti, v lese, na louce)
  • výtvarné činnosti
  • hudebně-pohybové činnosti
  • rukodělné činnosti

14:15 - 15:00 hod. - jiné činnosti:

• volné hry dětí
  • pobyt na školní zahradě (volné hry na pískovišti, průlezkách, skluzavce, v zahradním domečku aj.)
  • míčové hry, kolektivní hry, sportovní aktivity na školní zahradě / hřišti / tělocvičně
  • volné proběhnutí dětí na školní zahradě / hřišti / louce
  • společné venkovní hry s MŠ

15:00 - 16:00 hod. - příprava na vyučování:

• besedy na různá témata, vyprávění, luštění křížovek, sudoku, osmisměrek, trénink paměti, pozornosti, vypracovávání domácích úkolů, opakování a procvičování probírané učební látky formou didaktických her, soutěže, tajenky, kvízy (např. vlastivědné, přírodovědné), hlavolamy, osmisměry, doplňovačky, hry s písmeny, hlasitá četba dětí, obrázkové čtení, četba dětí z dětských knih, časopisů, encyklopedií ...