Projektový týden s názvem KDO TO CHODÍ KOLEM ŠKOLY?

01.02.2015 21:33

Od pondělí 26. do čtvrtka 29. ledna jsme s dětmi zkoumali, která volně žijící zvířata bychom mohli uvidět v okolí naší školy.

    V pondělí jsme se proto stali "stopaři" a hledali na loukách za školou stopy ve sněhu (naštěstí zrovna napadl). Našli jsme stopy zajícovy, srnčí, možná jelena, ale také psí, člověčí a nějakého povozu. Na vršku kopce jsme se zahřáli svačinou a pohybovými hrami. Našli jsme pomocí buzoly sever a zakreslili do své vytvořené mapy cestu na protější kopec. Do školy jsme přišli právě včas na dobrý oběd.

    V úterý jsme včerejší pozorování výtvarně zpracovali. Společně jsme vytvořili koláž, kde jsme zakreslili nejen zvířata, která možná navštívila naši školní zahradu, ale i jejich stopy. Stihli jsme se i vydovádět venku ve sněhové nadílce.

 

Středu jsme zasvětili dramatické výchově. Přečetli jsme si pohádku Zvířátka a Petrovští. Poté jsme si rozdělili role a následně si pohádku zahráli.

Venku bylo krásné slunečné počasí, takže ani dnes jsme sněhovému vábení neodolali a na chvíli si odběhli ven.

Ve čtvrtek jsme se věnovali dopravní výchově - jak bychom se měli nebo naopak neměli na silnici chovat.

Seznámili jsme se s některými pravidly ve výukovém programu na PC, připomněli si společně dopravní značky a potom si i vyzkoušeli pár dopravních situací na ulici. I dnes jsme si "odskočili" vydovádět se na sníh.

            Ostatní fotky můžete shlédnout ZDE:                                                                                                                               Eva Košťálová