Dušičkový večer

04.11.2014 09:54

Jak jsme oslavili Halloween v naší škole v Hrabenově? Dušičkovým večerem!

            V páteční podvečer (31. 10. v 17 h), kdy ulice již potemněly a mlha zahalila krajinu do svého hábitu, navštívila naši školu tajemná halloweenská strašidla. Nebyla to strašidla jen tak obyčejná, co straší někde po lesích, ale tato strašidla měla připravené speciální úkoly pro naše děti. Splněním všech úkolů měly děti možnost vysvobodit zakletou Bílou paní a zachránit tak její duši. Samozřejmě máme děti šikovné a soutěživé, takže se nenechaly odradit ani zastrašit a statečně bojovaly ve všech disciplínách, ať už to byl přechod přes ohnivou řeku za asistence čerta, nebo ochutnávka nevzhledných pokrmů z kuchyně baby Jagy, která mimo jiné nabízela jednohubky s pavouky, uříznuté prsty a další dobroty. Dále děti  musely obehrát  ducha Běsa,  poradit si s početními příklady, vyzrát nad kostlivcem a dalšími čarodějkami. To vše se dělo jen za svitu svíček, lampiček  a baterek, pomocí kterých si soutěžící svítili na cestu i plnění úkolů. Hrabenovské děti se nenechaly  zahanbit halloweenskými příšerami a i ony se převlékly do nejrozmanitějších strašidelných kostýmů a masek, v nichž se s chutí a odvahou  statečně 

vypořádaly se všemi úkoly. Bílou paní děti nakonec  přece jen zachránily a ona se jim s vděčností  v celé své kráse zjevila a odměnila je sladkostmi ze svého košíčku :-).

            Halloweenský večer perfektně připravila  a zorganizovala paní vychovatelka z družiny Veronika Juránková, které  touto cestou moc děkujeme. Samozřejmě i další paní učitelky se spolupodílely a pomáhaly s přípravou Halloweenu, pekly, vyráběly výzdobu, strašily … :-) atd., i těm velký dík, nicméně větší díl práce opravdu spočinul na bedrech paní vychovatelky, jež se svého úkolu zhostila na výbornou!

            Rodičům a dětem děkujeme za hojnou účast, finanční příspěvky i pečené dobrůtky do naší čarodějnické kuchyně! Příští rok si akci rozhodně zopakujeme, tak se všichni těšte :-)!

Kompletní fotogalerii si můžete prohlédnout ZDE.

                                                                                                                                     Alena Kubíčková